Guestbook | Site map | Login | RSS
MENU
KURIKULUM
KOKURIKULUM
BLOG GURU
UNIT ICT
1 MURID 1 SUKAN

    1 Murid 1 Sukan ( Minggu 1 dan 3 )

 

- Mengikut Perancangan  Pengurus dan Jurulatih

- Sila rujuk Jadual Pelaksanaan

- Asas Pemilihan Pasukan Sekolah

- Jam 7.45pg -9.45pg ( sesi petang )

- Jam 4.00ptg – 6.00ptg ( sesi pagi )

- Latihan untuk pasukan sekolah dijalankan pada hari persekolahan   

  Jumaat (4.00 petang –   

  6.00 petang) untuk sesi pagi  dan 8.00 pagi hingga 10.00 pagi untuk sesi

  petang.

 

7.4          Latihan Rumah Sukan ( Minggu 2 dan 4 )

 

-  Sila rujuk Jadual Latihan Rumah Sukan dan Takwim Kejohanan

- Jam 7.45pg -9.45pg ( sesi petang )

- Jam 4.00ptg – 6.00ptg ( sesi pagi )

 

 

8.             GURU PENASIHAT KELAB DAN PERMAINAN SERTA JURULATIH PASUKAN SEKOLAH / 1 MURID 1 SUKAN (1M1S)

 

8.1          HOKI

Ketua                                    : Pn. Melisa bt Abd Rahman (Pagi)

: Cik Nor Adahana bt Khamis (Petang)

Jurulatih Pasukan sekolah              : En Mohamad Asmadi bin Samdin

                                                                              : En Hasnan bin Mohd Noh

                                                                               : Cik Zainah bt Senin

 

8.2          BOLA SEPAK & FUTSAL

Ketua                                    : En Kamarudin bin Mohamed

: En Daraquthani bin Hassim

Jurulatih Pasukan Sekolah             : En Mohammad Bazil Ajmal bin Abd. Rahim

                                                                               : En Musa bin Kassim

                                                                               : En Adzuhan Bin Ramli

 

8.3          BOLA JARING

Ketua                                    : Pn Azian bt Mohd Khairan

: Pn Ismazianti bt Sapuan

Jurulatih Pasukan Sekolah             : Pn Azian bt Mohd Khairan

: Pn Nor Adahana bt Khamis                           :

                                                              

8.4          BOLA BALING

Ketua                                    : En Ishak bin Sulaiman

                                                                               : En Indera Syahril bin Mat Radzuan                                             Jurulatih Pasukan Sekolah                : En Selvam a/p Suppiah

                                                                               : En Musa bin Kassim

                                                                               : En Safran Rizal bin Mohd Nasir

 

8.5          PING PONG

Ketua                                    : Pn Sheow Siew Lee

: En Foo Wah Huay

Jurulatih Pasukan Sekolah             : En Safran Rizal bin Mohd Nasir

                                                                               : En Mohamad Hadi @ Molyadi bin Mohimin

 


8.6          CATUR

Ketua                                    : Pn Salasiah bt Buniran

: Cik Fatimah bt Othman

Jurulatih Pasukan Sekolah             : Cik Fatimah bt Othman

                                                                               : En Redzuan bin Ansgari

               

8.7          BOLA TAMPAR

Ketua                                    : Pn Lee Lay Yew

: En Mohamad Hadi @ Molyadi bin Mohimin

Jurulatih Pasukan Sekolah             : Pn Lee Lay Yew

: En Adzuhan bin Ramli

                                                                               : En Farizul Akmal bin Zainal

 

8.8          SEPAK TAKRAW

Ketua                                    : En Shafie bin Buyamin                                                                  :                              : En. Redzuan Bin Ansgari

Jurulatih Pasukan Sekolah             : En Mazlan bin Ammat

                                                                               : En Mohammad Bazil Ajmal bin Abd Rahim

 

8.9          PETANQUE

Ketua                                   : En Md Kamaruddin bin Hussin

: Cik Siti Rahmah bt Abdullah

Jurulatih Pasukan Sekolah             : Cik Fatimah bt Othman

                                                                               : Pn Norshahiza bt Omar

                                                                               : Pn Azian bt Mohd Khairan

                                              

8.10       BOWLING

Ketua                                    : Pn Azlinda btAbd Manan

                                                                               : Pn Zaleha bt Abu Bakar

Jurulatih Pasukan Sekolah             : Cik Zainah bt Senin

                                                                               : En Farizul Akmal bin Zainal

               

8.11       BADMINTON

Ketua                                    : En Mohd Zamri bin Johan

                                                                               : En Boo Choon Keng

Jurulatih Pasukan Sekolah             : En Selvam a/l Suppiah

                                                                               : Pn Norshahiza bt Omar

               

8.12       BOLA KERANJANG

Ketua                                    : Pn Mariani Sarman

: Cik Manimegalai a/p Maran

Jurulatih Pasukan Sekolah             : En Safran Rizal bin Mohd Nasir

                                                                               : Pn Lee Lay Yew

 

8.13       AKUATIK/ MERENTAS DESA/ TENIS/ GOLF/ DLL

Ketua                                    : En Azman bin Razali

: En Redzuan bin Angsari

: Pn Zaleha bt Abu Bakar

 


JADUAL PERLAKSANAAN DASAR 1 MURID 1 SUKAN 2012

 

HARI/ MASA

SUKAN

TEMPAT

GURU TERLIBAT

JUMLAH AHLI

ISNIN

7.45-9.45 pg

4.00-6.00 ptg

BOLA JARING

GELANGGANG BOLA JARING BELAKANG DEWAN

Guru Pagi

Pn Azian bt Mohd Khairan

Guru Petang

Pn Ismazianti bt Sapuan

PING PONG

 

DEWAN

 

Guru Pagi

En Foo Wah Huay

Guru Petang

Pn Sheow Siew Lee

PETANQUE

 

BELAKANG BILIK OPERASI SUKAN

 

Guru Pagi

En Md Kamaruddin bin Hussin

Guru Petang

Cik Siti Rahmah bt Abdullah

BOLA TAMPAR

DEPAN DEWAN

Guru Pagi

Pn Lee Lay Yew

Guru Petang

En Mohamad Hadi @ Molyadi bin Mohimin

SELASA

7.45-9.45 pg

4.00-6.00 ptg

BOLA SEPAK

 

PADANG SEKOLAH

 

Guru Pagi

En Kamarudin bin Mohamed

Guru Petang

En Daraquthani bin Hassim

SEPAK TAKRAW

 

DEPAN DEWAN

 

Guru Pagi

En Shafie bin Buyamin

Guru Petang

En. Redzuan Bin Ansgari

BOLING

 

BP MALL / KELAS

 

Guru Pagi

Pn Azlinda btAbd Manan

Guru Petang

Pn Zaleha bt Abu Bakar

BOLA KERANJANG

 

PADANG SEKOLAH

 

Guru Pagi

Cik Manimegalai a/p Maran

Guru Petang

Pn Mariani Sarman

RABU

BADAN BERUNIFORM

KHAMIS

7.45-9.45 pg

4.00-6.00 ptg

CATUR

 

KELAS

 

Guru Pagi

Pn Salasiah bt Buniran

Guru Petang

Cik Fatimah bt Othman

HOKI

 

GELANGGANG SERBAGUNA

 

Guru Pagi

Cik Melisa bt Abd Rahman

Guru Petang

Cik Nor Adahana bt Khamis

BOLA BALING

 

PADANG SEKOLAH

 

Guru Pagi

En Ishak bin Sulaiman

Guru Petang

En Indera Syahril bin Mat Radzuan

BADMINTON

 

DEWAN SEKOLAH

 

Guru Pagi

En Mohd Zamri bin Johan

Guru Petang

En Boo Choon Keng



Konsep Sukan Dan Permainan di sekolah adalah penyertaan pelajar di dalam sesuatu Kelab Sukan dan Permainan mestilah berdaftar di sekolah masing-masing. Penyertaan pelajar dalam kelab di luar sekolah tidak diambil-kira dalam rekod Sistem Maklumat Murid di sekolah. Setiap murid wajib menyertai cabang kokurikulum Kelab Sukan dan Permainan ini.

SMK Dato' Bentara Luar telah menawarkan 13 jenis kelab sukan dan permainan.

  • Hoki
  • Bola Sepak dan Futsal
  • Bola Jaring
  • Bola Tampar
  • Bola Baling
  • Sepak Takraw
  • Badminton
  • Bola Keranjang
  • Ping Pong
  • Memanah
  • Petanque
  • Boling
  • Catur